Sıkça Sorulan Sorular

Özel ders ücretleri çok yüksek, toplu gidilen kurs ile farkları nelerdir?

a. Sorulan en önemli soru bu olmakla beraber toplu kurslar ile birçok farkı bulunmaktadır. Öncelikle toplu kurslar genelde haftada 1 gün olarak düzenlenmektedir. Spor eğitimi açısından haftada 1 gün yetersiz kalmakta ve bir önceki dersi anımsamak için en az 20-25dakika önceki ders tekrarı yaptırıldığından zaman kaybına sebep olmaktadır.

b. Toplu kurslarda en az 4 kişi olacağından, kişi açısından ortalama 8 derslik eğitim, özel ders olduğunda 2 derslik eğitime denk gelmektedir. Yine zaman açısından düşünüldüğünde bu fark katlanmakta ve uzun zaman almaktadır. Bu yüzden kişi sıkılabilir, çok yavaş öğrendiği için vazgeçebilir.

c. Antrenör toplu eğitimde çok kişi olduğu için yeterince iyi gözlem yapamadığından öğrenme süresi daha da gecikecektir.

Dolayısıyla toplu kurslarda 10-12 ay arası aldığınız eğitim özel ders ile 2-3 aya inmektedir ve ortalama olarak aynı ücreti ödemiş bulunursunuz.

Ders ücreti çok daha uygun olan özel dersler var, aradaki farklar nelerdir?

Havuz seçimini yaparken Ankara’nın tek ekolojik havuzunu tercih ettik. Uzun süre suda kaldığınızda klordan dolayı oluşan cilt problemlerini önlemek için klor kullanılmayan ve sadece deniz tuzu ile temizlenen bir havuzun daha sağlıklı olduğunu biliyoruz. Birçok otelde klor kullanılmadığı söylense de lütfen havuz değerlerine bakınız. Havuz sıcaklığının 28 derece olduğunun söylenmesiyle beraber havuzda girdiğinizde üşüyorsanız bu da bir problemdir ve üşümeyeceğiniz bir havuz sıcaklığı olması ve buna ekstra özen gösteriyor olmamız da önemli bir konudur.

  • Bunun dışında kişiye özel program yapılması,
  • Gelişiminin birlikte gözlemlenmesi, analizi ve takip edilmesi,
  • Kişinin yüzmede öğrenmek istediği konulara olabildiğince öncelik verilmesi,
  • Sabırlı ve güleryüzlü eğitim,
  • Esnek ders saatleri İKİZBALIK Yüzme Kursu’nun en önemli farklarındandır.

Kaç derste yüzme öğrenebilirim?

Bunu su korkunuzun olup olmadığı, günlük hayatınızda spor yapıp yapmadığınız, yaşınız, isteğiniz ve diğer kişisel birkaç sorunun cevabından sonra ortalama olarak söyleyebiliriz. 1 derslik deneme paketi ile hem ortamı görmüş olursunuz hem de öğrenme hızınızı gözlemleriz, daha sonra da size uygun paketi beraber seçebiliriz.

Yüzme gruplarınız kadın/erkek karışık mıdır?

Birebir ders olacağı için kadın ve erkek antrenörlerimiz bulunmaktadır. Havuzlarımız karmadır.

Yüzme kursu seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Yeni başlayanlar için ayaklarının yere değeceği havuz olması kişinin su içerisindeki özgüvenini kazanması açısından çok önemlidir. Kişiye gerekli teknikler öğretildikten sonra ayağının yere değmediği durumlarda nasıl yüzeceği eğitimi de verilmektedir.

Size sabit bir program uygulayan yüzme kurslarındansa, kişisel yeteneklerinizi ön planda tutan ve buna göre program çıkaran bir yüzme kursu tercih etmeniz önemlidir.

Birlikte eğitim yapacağınız antrenörün sabırlı ve güleryüzlü olması, işinde uzman olması çok önemlidir. Özellikle su korkusu olan çocuk ve yetişkinlerin, her şeyden önce psikolojik olarak havuza hazırlanması gerekmektedir. Bu durumda antrenörün sizinle iletişimi çok önem kazanmaktadır. Size bir tekniği öğretirken ‘’böyle olması gerekiyor.’’ Olarak değil, mantıklı ve bilimsel açıklamasını yapıp, size gösterip sonra sizden bekleyen bir antrenör tercih ederseniz mantığınıza yattığı için daha rahat öğrenirsiniz. Havuzun yoğunluğu ve temizliği çok önemlidir, bunlara dikkat etmelisiniz. Ve son olarak antrenörünüzün bir süreliğine devam edememesi gibi durumlar olduğunda başka bir antrenör eğitiminizi devralıp kaldığı yerden devam edebilecek mi? İKİZBALIK Yüzme Kursunda tüm bu soruların cevabı olumludur, kişiye özel bir program olduğu ve antrenörler bilgilendirildiği için dersleriniz kesintisiz olarak devam edebilecektir.

Diğer sorularınız için de yüzyüze konuşmak isteriz.